دانلود نرم افزار Cisco NX-OS Titanium 6.2.1 Image for Virtual Box GNS3 6.2.1 – ……. – …….

دانلود نرم افزار Cisco NX-OS Titanium 6.2.1 Image for Virtual Box GNS3 6.2.1 – ……. – …….

NX-OS جدیدترین سیستم عامل شرکت سیسکو برای تجهیزات جدید این شرکت است. شرکت سیسکو برای برخی از تجهیزات مخابراتی خود همچون سوئیچ ها و روترها سیستم عامل اختصاصی طراحی کرده است تا مدیر شبکه به راحتی بتواند آن را پیکربندی و آماده استفاده کند. در تجهیزات فیزیکی، سیستم عامل در نقش یک رابط نرم، کار پیکربندی سخت افزاری را راحت تر میکند، همانند بایوس سیستم های کامپیوتری که تنظیمات و پیکربندی های مختلف سیستم را میتوان در آن اعمال کرد. افرادی که با تجهیزاتی این چنینی سروکار دارند قطعا بایستی با این سیستم عامل آشنایی داشته باشند تا بتوانند به درستی روتر یا سوئیچ و سایر سخت افزارها را به درستی پیکربندی و راه بیندازند.

NX-OS بر مبنای لینوکس توسعه داده شده و به صورت لایه میانی میتواند با سایز سیستم عاملهای این شرکت نیز ارتباط برقرار کند. خط فرمان این سیستم عامل نیز همانند سیستم عامل قبلی این شرکت یعنی IOS (با سیستم عامل IOS اپل اشتباه نگیرید!) است. از ویژگی های کلیدی این سیستم عامل قدرتمند میتوان به sysmgr یا مدیریریت سیستم، pss یا سرویس ذخیره مداوم داده ها و mts یا سرویس تبادل پیام و تراکنشها اشاره کرد. همچنین قابلیتهای تخصصی دیگری که باید خودتان مورد بررسی قرار دهید.

اما یکی از سوالات قابل طرح این است که تفاوت این سیستم عامل با سیستم عامل قدیمی سیسکو یعنی IOS چیست؟ ببینید، NX-OS از دستور لاگین برای سوئیچ بین کاربران پشتیبانی نمیکند، بین لیست دسترسی استاندارد و توسعه یافته تفاوتی قائل نمیشود، از سرور scp پایینتر از ورژن ۵٫۱ پشتیبانی نمیکند، به جای دستور write از copy استفاده میکند، وقتی کاربری به nx-os دسترسی پیدا میکند، کاربر به صورت مستقیم به سطح دسترسی تنظیم شده ست میشود و در نهایت SSH سرور به صورت پیش فرض فعال ولی تلنت غیر فعال است.

Switches running NX-OS:

 

images to explore Cisco NX-OS. you can simply run in Virtual Box-e, and you can integrate into GNS3

a rare thing, was looking for some time, downloaded from here – http://forum.gns3.net/topic8069.html

I do not want to be lost …

دانلود Cisco_NX-OS_Titanium-v6.2.1_Image_for_Virtual_Box_GNS3_6.2.1

گذرواژه فایل(ها): Password: www.downloadly.ir

۴۰۱ مگابایت