دانلود نرم افزار Schneider Electric SimSci PRO/II 10.0 / DYNSIM 5.3.2 / INPLANT 4.3.0 / HEXTRAN 9.2 / PIPEPHASE 9.6.0 – ……. – …….

دانلود نرم افزار Schneider Electric SimSci PRO/II 10.0 / DYNSIM 5.3.2 / INPLANT 4.3.0 / HEXTRAN 9.2 / PIPEPHASE 9.6.0 – ……. – …….

شرکت Invensys یک کمپانی چندملیتی است که تولیدکننده‌ی محصولات مختلف مهندسی تحت عناوینی مثل Avantis، Wonderware و SimSci می‌باشد. برند Invensys SimSci-Esscor با نام جدید Schneider Electric SimSci که با همکاری شرکت Schneider Electric تولید شده است، مجموعه‌نرم‌افزارهای طراحی و شبیه‌سازی جریان سیالات، انجام محاسبات، تجزیه و تحلیل، بهینه‌سازی و برنامه‌ریزی تولید در واحدهای شیمیایی می‌باشد. این مجموعه از سه بخش SimSci Design؛ شامل برنامه‌های مربوط به طراحی و شبیه‌سازی، بخش SimSci Operate؛ دارای ابزارهای شبیه‌سازی برای آموزش و درک بهتر، بخش SimSci Optimize؛ شامل برنامه‌های بهینه‌سازی فرایندها و بخش SimSci Spiral شامل نرم‌افزارهای مدیریت پروژه و تخمین هزینه‌های تولید، تشکیل شده است. یکی از مهمترین نرم افزارهای این مجموعه SimSci PRO/II می باشد.

برای بخش طراحی و شبیه‌سازی، چند نرم‌افزار مختلف ارائه شده که پنج برنامه‌ی اصلی و پرکاربرد آن را معرفی و ارائه می‌نماییم؛

به‌روزرسانی: شرکت Invensys از اوایل سال ۲۰۱۵ با نام Schneider Electric شناخته می‌شود و مجموعه نرم‌افزارهای این بخش با نام Schneider Electric SimSci شناخته می‌شوند.

 

نرم‌افزارهای اصلی مجموعه‌ی Schneider Electric SimSci :

Invensys SimSci-Esscor PRO/II یا Schneider Electric SimSci PRO/II : نرم‌افزار قدرتمند طراحی و شبیه‌سازی فرایندهای شیمیایی و انجام تجزیه و تحلیل پیشرفته‌ی فرایندها در نفت، گاز و مواد شیمیایی

Invensys SimSci-Esscor INPLANT : برنامه‌ی شبیه‌ساز جریان سیالات همراه با امکان طراحی، رتبه‌بندی و تحلیل سیستم‌های لوله‌کشی

Invensys SimSci-Esscor HEXTRAN : نرم‌افزار پیشرفته‌ی شبیه‌سازی انتقال حرارت؛ مناسب برای طراحی انواع مبدل‌های حرارتی تک و شبکه‌ای و تحلیل عملکرد آن‌ها

Invensys SimSci-Esscor PIPEPHASE : برنامه‌ی قدرتمند شبیه‌سازی و مدل‌سازی دقیق سیستم‌های لوله و نیز انجام تحلیل و محاسبات جریانات و پارامترهای مربوط به درون خطوط لوله

Invensys SimSci-Esscor DYNSIM یا Schneider Electric SimSci DYNSIM : یک نرم‌افزار جامع OTC (مخفف Operator Training Simulator) برای شبیه‌سازی دینامیکی فرایندها به‌همراه تحلیل و کنترل آن‌ها درجهت بهبود کارایی و بهره‌وری

 

پیش‌نیازهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای این مجموعه از طرف سازنده، در دسترس عموم قرار نگرفته است، اما از نظر سازگاری با ویندوز، با ورژن‌های مختلف هماهنگ است.

 

روش نصب PRO/II 10 و DYNSIM 5.3.2 در فایل Readme آورده شده که کلیت آن با ورژن‌های قبلی یکسان است.

 

 

نرم‌افزار SimSci PRO/II:

شروع به نصب نرم‌افزار کرده و در حین نصب گزینه‌ی FlexNet ۱۱٫۸ را انتخاب کرده و نصب را ادامه و کامل کنید. فایل FlxNet11.dll را در مسیرهای پیش‌فرض زیر کپی و جای‌گزین کنید:

ویندوز ۳۲ بیتی:

C:Program FilesCommon FilesSIMSCISIMSCICFI50VC090x32bin

ویندوز ۶۴ بیتی:

C:Program Files (x86)Common FilesSIMSCISIMSCICFI50VC090x32bin

فایل License.dat را در مسیرهای پیش‌فرض زیر کپی و جای‌گزین کنید:

ویندوز ۳۲ بیتی:

C:Program FilesSIMSCIPROII94Bin

ویندوز ۶۴ بیتی:

C:Program Files (x86)SIMSCIPROII94Bin

فایل Edit the system environment variables را اجرا کرده و روی Environment Variables کلیک کنید. در بخش System variable روی New کلیک کرده و مقادیر زیر را وارد و ذخیره کنید:

Variable name: IPASSI_LICENSE_FILE

Variable value: C:Program FilesSIMSCIPROII94Binlicense.dat

و برای ویندوز ۶۴ بیتی:

Variable value: C:Program Files (x86)SIMSCIPROII94Binlicense.dat

نرم‌افزارهای دیگر:

با اجرای فایل Setup_DownLoadLy.iR.exe شروع به نصب نرم‌افزار کرده و در حین نصب، گزینه‌ی FELEXlm 9.5 که پیش‌فرض است را انتخاب و در بخش License Server عبارت زیر را وارد کنید؛ به‌جای DOWNLOADLY-IR نام رایانه‌ی خود را وارد کنید.

۲۷۱۵@DOWNLOADLY-IR

نصب را تکمیل کرده و سپس محتویات پوشه‌ی Crack را در ریشه‌ی محل نصب که به‌طور پیش‌فرض C:SIMSCI کپی کنید؛

فایل lmtools.exe را اجرا کرده و به سربرگ Config Services رفته و آدرس سه فایل مورد نیاز را به‌شکل زیر وارد کنید:

Service Name = SimSci_DownLoadLy.iR

Path to the lmgrd = C:SIMSCIlmgrd.exe

Path to the license = C:SIMSCILicense_DownLoadLy.iR.dat

Path to the log = C:SIMSCILog_DownLoadLy.iR.log

گزینه‌ی Use Services و سپس Start Server at Power Up را فعال کرده و روی Save Service کلیک کنید. نهایتا به سربرگ Start/Stop/Reread رفته و روی Start Server کلیک کنید؛ به‌جای این مرحله می‌توان قبل هر بار اجرای نرم‌افزار، فایل Start_DownLoadLy.iR.cmd را اجرا نموده و سپس نرم‌افزار را اجرا کرد.

Username و Password برای اجرای نرم‌افزار DYNSIM، عبارت simsci می‌باشد.

 

این ورژن‌ها در ۱ آبان ۹۶ در ویندوز ۱۰ ۶۴ بیتی نصب و با موفقیت فعال شده است.

دانلود Schneider Electric SimSci_PRO/II 10.0 x64

دانلود Schneider Electric SimSci_DYNSIM 5.3.2


دانلود Schneider Electric SimSc PRO II 9.4

دانلود Invensys SimSci-Esscor INPLANT 4.3.0

دانلود Invensys SimSci-Esscor HEXTRAN 9.2

دانلود Invensys SimSci-Esscor PIPEPHASE 9.6.0

دانلود Invensys SimSci-Esscor DYNSIM 5.0.0.163

دانلود کرک محصولات Schneider Electric یا Invensys SimSci-Esscor

گذرواژه فایل(ها): Password: www.downloadly.ir

نرم‌افزار PRO/II :ـ۸۰۶ مگابایت

نرم‌افزار DYNSIM :‌‌ـ۹۰۷ مگابایت

نرم‌افزار INPLANT :ـ۴۲۲ مگابایت

نرم‌افزار HEXTRAN :ـ۵۱۰ مگابایت

نرم‌افزار PIPEPHASE :ـ۴۲۴ مگابایت